Šungit
spacer
Vítame Vás na www.shungit.sk - zameranú na liečivý minerál šungit 1
  1
logo 1
header
navigation
Novinky
cabachon eudiate

Šungit

Šungit

Šungit je kameň, ktorý keď je opracovaný je veľmi príjemný na dotyk, je hodvábne hladký, ebenovo čierny a matne lesklý. Vzhľad šungitu je veľmi podobný uhliu a z väčšej časti je tvorený z uhlíka, ktorý je známy ako organický prvok. Vedci odhadujú, že jeho vek má okolo 2 miliárd rokov. Nachádza sa v pravekých vrstvách zeme, ktoré boli zformované v čase, keď na zemi ešte neexistoval život. Experti odhadujú, že v tom čase na zemi žila len protobaktéria v atmosfére, ktorá neobsahovala kyslík. Je záhadné až mystické, odkiaľ tento kameň pochádza, keďže v tom čase na zemi neexistoval žiadny život, stromy, rastliny, ktoré by dokázali vytvoriť uhlíkové nerasty, akými sú napríklad uhlie alebo ropa. 

V súčasnosti existujú tri najpravdepodobnejšie teórie o pôvode šungitu. Prvá teória pôvodu šungitu je, že v plytkých vodách pravekého oceánu žili primitívne mikroorganizmy. Na miestach z vysokou koncentráciou pozostatkov týchto organizmov sa postupne vytvoril materiál, ktorý sa stal základom pre vznik tohto kameňa. Druhá teória je založená na tom, že šungit je časť gigantického meteoritu, ktorý spadol na zem (zo zaniknutej planéty Faethon) pred 2 miliardami rokov a obsahoval živé organizmy, ktoré sú pôvodcom vziku života na zemi. A tretia teória pôvodu je založená na tom, že chemické zloženie a štruktúra je príbuzná sopečnej erupcii.

Sami sa môžete rozhodnúť, ktorá teória je podľa vás najpravdepodobnejšia. Jediné čo sa nedá vybrať je miesto pôvodu. Šungit bol doposiaľ objavený len na jednom mieste našej planéty, a to v Karélii na brehoch Onežského jazera v Rusku. Samotný minerál bol pomenovaný podľa oblasti, kde bol nájdený, je to oblasť Šuňga.

V súčasnosti sa minerál stáva stále viac a viac populárnejší, vďaka jeho jedinečným vlastnostiam a sile liečiť. Tento minerál má bohatú históriu a ešte bohatšiu budúcnosť. Pre jeho liečivé vlastnosti je pokladaný za "kameň zdravia".

Šungit má rôzne tvary a podoby, ako napríklad pyramídy, gule, doštičky, žezlá, prívesky a podobne. Každý z nich služi na všetko, ale majú aj konkrétne použitie. Pyramída slúži na rušenie geopatogénnych zón. Používajú sa k liečeniu viacerými spôsobmi. Odporúča sa priložiť pyramídku na boľavé miesto alebo miesto problému, alebo ju môžeme umiestniť na akupresúrne body a energetické centrá. Nie je vhodné použitie po 19.00 hodine, a to len z toho dôvodu, aby ste mali kľudný spánok. Šungit nabíja energiou. Tvar gule je vhodný pre energetickú masáž dlaní, pomáha uvoľniť, skľudniť, normalizuje spánok a sú vhodné pri relaxáciách. Doštičky sa lepia na mobilný telefón, notebook a tým nás ochraňujú pred negatívnym elektromagnetickým žiarením a nepriaznivým vplyvom týchto zariadení. Harmonizačné žezlá sú určené na harmonizáciu mužskej a ženskej energie (jing - jang), na harmonizáciu aury a stimuláciu nervovej sústavy. Je vhodné ich použiť aj pri problémoch endokrinnej sústavy (štítna zľaza). Prívesky v tvare amuletov a talizmanov chránia svojho nositeľa pred uhranutím, negatívnymi vplyvmi a podporujú ho k harmonizácii, posilňujú, upokojujú nadmerné emócie. Napomáhajú psychike nositeľa k pocitu rovnováhy a pokoja. 

Šungit nie je len na použitie očistca psychiky a dodania rovnováhy, ale slúži aj ako pohlcovač škodlivín z pitnej vody. Voda je neodmysliteľnou súčasťou človeka. Naše telo sa skladá zo 70%, naša mozgová kôra oboch hemisfér potrebuje 85% vody a samotná krv obsahuje viac ako 80%. Preto je dôležité nielen to či pijeme, koľko pijeme, ale hlavne čo pijeme. Tento vzácny kameň má dezinfekčné a detoxikačné účinky. Takáto voda je obohatená stopovými prvkami, má zmenenú energoinformačnú štruktúru. Používateľa nabíja energiou, aktivuje, pomáha pri liečení alergií, cukrovke, gastritídach, chorobách žalúdka, pečene, obličiek a iných. Napríklad nasypaním šungitovej drte do bežnej pitnej vody z nej odstránime ťažké kovy, železité prísady, organické zlúčeniny a mikróby. Takáto voda sa dá použiť v kozmetike, pri problémoch s kŕčovými žilami a potláča rôzne iné prejavy ochorení organizmu. 

Šungit nás chráni nielen pred vplyvmi geopatogénnych zón, ale aj pred elektromagnetickým žiarením. Pomáha pri liečbe ochorení. Je to kameň, ktorý do seba pohlcuje všetko negatívne, škodlivé a zlé. Sústreďuje sa na obnovu všetkého dobrého, užitočného, vyžaruje liečivú energiu, odstraňuje únavu, malátnosť a hlavne zvyšuje celkovú imunitu organizmu, teda nášho tela. 

Skúšky dokázali, že tento kameň vytvára ochranný štít, v ktorom je negatívne žiarenie eliminované. Neobvyklá je hlavne štruktúra šungitu. Jeho hlavným prvkom je uhlík. Podľa publikácie "Šungit - legendy, fakty, informácie" od Iriny Voblikovej, koncom 20. storočia vedci z časti odhalili tajomstvo tohoto kameňa. Hlavnou časťou zloženia tohoto nerastu je prítomnosť zvláštneho uhlíku - C60, ktorý sa z časti skladá z molekul sférickej formy - a to z fullerenu. Táto sférická forma predstavuje vzácny uhlík, ktorý sa objavil pri výskume vesmíru a až neskôr bol objavený v zemskej kôre. O význame tohoto objavu svädčší fakt, že vedci, ktorí sa týmto výskumom zaoberali dostali v roku 1997 Nobelovu cenu.

 

footer

Prihlásený ako:
Nie ste prihlásený
footer
Nákupny košík:
Váš nákupny košik je prázdny.
footer
Prehľad výrobkov zo Shungitu
footer
Shungit_bottom Sungit_pyramid
Registrácia Zabudli ste heslo?