Šungit, jeho pôvod a nálezisko
spacer
Vítame Vás na www.shungit.sk - zameranú na liečivý minerál šungit 1
  1
logo 1
header
navigation
Novinky
cabachon eudiate

Šungit, jeho pôvod a nálezisko

Šungit, jeho pôvod a nálezisko

Vedci odhadujú vek Šungitu, okolo 2 miliárd rokov. Vzhľad Šungitu je veľmi podobný uhliu a z väčšej časti je tvorený z uhlíka, ktorý je známi ako organický prvok. Šungit sa nachádza v pravekých vrstvách zeme, ktoré boli zformované v čase ked na zemi ešte neexistoval život. Experti odhadujú ze v tom čase na zemi žila len protobaktéria v atmosfére, ktorá neobsahovala kyslík. Záhada spočíva odkial tento záhadny kameň pochádza, keď v tom čase na zemi neexistovali žiadne stromy, rastliny, ktoré by dokázali vytvoriť uhlíkové nerasty ako Šungit, uhlie, ropa a podobné.

V súčasnosti existujú 3 najpravdepodobnejšie teórie o pôvode Šungitu:

  • Prvá teória pôvodu Šungitu predpokladá , že v plytkých vodach pravekého oceánu žili primitívne mikroorganizmy. Na miestach z vysokou koncentráciou pozostatkov týchto organizmov sa postupne vytvoril materiál, ktorý sa stal základom pre vznik Šungitu.
  • Druhá teória pôvodu Šungitu je založená na tom, že Šungit je časť gigantického meteoritu, ktorý spadol na zem pred 2 miliardami rokov a obsahoval živé organizmi, ktoré su povodcom vziku života na zemi.
  • Tretia teória pôvodu Šungituje založená na tom, chemické zloženie a štruktúra Šungitu je príbudzna sopečnej erupcii.

Sami sa môžete rozhodnúť, ktorá teória je podľa vás najpravdepodobnejšia jediné čo si nemôžte vybrať je miesto pôvodu. Šungit bol doposial objavený len na jednom mieste našej planéty a to v Karélii na brehoch Onežského jazera v Rusku. Samotný minerál bol pomenovaný podľa oblasti kde bol najdený Šun-gen.

mapa-shungit

 

footer

Prihlásený ako:
Nie ste prihlásený
footer
Nákupny košík:
Váš nákupny košik je prázdny.
footer
Prehľad výrobkov zo Shungitu
footer
Shungit_bottom Sungit_pyramid
Registrácia Zabudli ste heslo?